Transport ponadgabarytowy

Dysponujemy specjalistyczną flotą i dodatkowym sprzętem przeznaczonym do przewozów ładunków ponadgabarytowych na trasie od nadawcy aż do odbiorcy.

Zajmujemy się kompleksową realizacją przewozów gabarytów.

Pozyskujemy specjalne zezwolenia, przeprowadzamy wstępne objazdy trasy, organizujemy pilotaż cywilny, dokonujemy zmian infrastruktury drogowej, zapewniamy asystę dedykowanych służb i niezbędną pomoc techniczną.

W międzynarodowym transporcie ponadgabarytowym prowadzimy usługi na poniższych kontynentach:

 • Europa
 • Azja
 • Afryka
 • Ameryka:
 • Ameryka Północna
 • Ameryka Południowa

6%

Klientów zgłaszało uwagi

Co świadczy o tym, że 94% klientów nie ma wątpliwości co do jakości usługi


38%

Dostaw poza granice Polski

Zdecydowana większość licząc wolumen to dostawy krajowe

 

Zlecenia na transport ponadgabarytowy

Jesteśmy do Państwa dyspozycji zawsze wtedy, gdy pojawia się potrzeba przewiezienia ładunków – niezależnie od kierunku!


Transport ponadgabarytowy – zakres usług

Świadczymy szeroki zakres usług, który podyktowany jest indywidualnymi życzeniami naszych Klientów, a także specyficznymi wymogami rynku przewozów towarowych.

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań logistycznych, możemy zaoferować kompleksowe wsparcie dopasowane do potrzeb każdego zleceniodawcy.

Oferta transportu drogowego

W ramach transportu ponadgabarytowego możemy zaoferować:

 • przewóz ładunków całopojazdowych i częściowych, w tym drobnicowych
 • transport intermodalny stosujący różne środki transportu, który pozwala na przewóz towarów door-to-door
 • usługi formalno-prawne, w tym odprawy celne oraz pozostałe usługi dokumentacyjne
 • przeładunki ładunków
 • monitoring przesyłek

Nasza flota

W naszej firmie Spedigo dysponujemy rozbudowanym zapleczem samochodowym, które pozwala nam na realizację przewodów standardowych oraz transportu bardziej wymagających ładunków.

Posiadamy standardowe ciągniki siodłowe z naczepami, w tym samochody niskotonażowe o ładowności od 1,2 do 3,5 tony oraz te o zwiększonej kubaturze z ładownością wynoszącą od 3,5 do 5,5 tony. Wykorzystujemy także sprzęt specjalistyczny.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

W razie dodatkowych pytań dotyczących usług transportu drogowego realizowanego przez naszą firmę pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Spedigo – transport drogowy krajowy i międzynarodowy – zapraszamy serdecznie do wybrania naszych usług!

Uprzejmie prosimy o szybkie zapytania telefoniczne, lub wyceny spedycji i transportu poprzez maila.


W firmie Spedigo wykorzystujemy:

Naczepy firanki, plandeki – najczęściej używane nadwozia, które nie są wyposażane w sztywne skrzydła boczne. Ze względu na taką konstrukcję naczepy te pozwalają na łatwiejszy i szybszy załadunek i rozładunek. Posiadają uniwersalne zastosowanie. Najczęściej służą do przewozu materiałów na paletach.

Autocysterny – samochody przystosowane do przewozu substancji płynnych. Zajmujemy się transportowaniem produktów do zastosowań technicznych (oleje, tłuszcze, smary, gliceryny, glikole) i spożywczych (oleje, mleko i inne artykuły). Również przewozimy materiały niebezpieczne. Nasza firma posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.

Wywrotki – naczepy samochodów przeznaczone do przewożenia materiałów sypkich, na przykład do piasku, gruzu, kamieni, ale również do materiałów paszowych – śruta, makuchy. Rozładunek naczepy z wywrotką prowadzony jest przez przechylenie skrzyni z ładunkiem do tyłu lub na bok.

Chłodnie oraz izotermy – naczepy wyposażone we własne agregaty lub o specjalnej konstrukcji zmniejszającej nadmierne nagrzewanie się ładunków. Mają za zadanie przewieźć ładunek w optymalnej dla niego temperaturze. Najczęściej używane w branży spożywczej, farmaceutycznej.

Naczepy na ładunki ponadgabarytowe – przeznaczone do przewożenia dużych, ciężkich ładunków ponadgabarytowych, na przykład naczepy niskopodwoziowe.

Podwozia na transport kontenerowy – ładunki umieszczane są w kontenerach. Rozwiązanie stosowane często w transporcie intermodalnym wykorzystującym różne metody transportowe, na przykład transport drogowy, morski.

Samochody dostawcze – realizujemy transport samochodami dostawczymi do 3,5 t. Dostarczamy nimi ładunki paletowe jak i drobnicowe.

Lawety – przeznaczone do transportu samochodów i innych pojazdów, maszyn.


Transport drogowy krajowy i zagraniczny
- zobacz naszą ofertę


Transport drogowy